Staropolska Szkoła Wyższa na II Pikniku na Blichu

11 czerwca w na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu odbył się II Piknik na Blichu. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Starosta Łowicki.

Podczas pikniku wiele firm zaprezentowało nowoczesne ciągniki, maszyny, urządzenia i pojazdy rolnicze. Odbył się także pokaz sprzętu rolniczego podczas prac polowych. Uczestnicy pikniku mogli obserwować pokaz prac zielonkowych i uprawowych w najnowocześniejszej technologii. Na terenie ZSP nr 2 RCKUiP można było obejrzeć wiele okazów kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. Ponadto zaprezentowane zostały nowoczesne technologie grzewcze, wyroby pszczelarskie oraz pokaz mobilnej wymiany kół.

Swoje prace prezentowali twórcy ludowi, którzy prowadzili warsztaty rękodzieła artystycznego. Efektowny pokaz zaprezentowali strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Swoje umiejętności wokalne i taneczne zaprezentował także Zespół Pieśni i Tańca „Blichowiacy”. Odbywały się ciekawe zabawy dla dzieci (np. malowanie twarzy, bańki mydlane, jazda na kucyku), warsztaty robotyczne z grami komputerowymi.

Przedstawiciele Staropolskiej Szkoły Wyższej, którzy również byli obecni na II Pikniku na Blichu zaprezentowali ofertę edukacyjną Wydziału w Łowiczu.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także Akcja Ekologiczna pod nazwą „Drzewko za makulaturę”. Oddając 3kg makulatury można było otrzymać jedną sadzonkę (do rozdania było 950 sztuk roślin).

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i całej społeczności Blichowskiej za zaproszenie na Piknik.